Idei kihívás - Célegyenesben

Úgy indultam neki a szeptembernek, hogy bizony kemény menet lesz, mert bár a lépést tartani tudtam (elég volt havi 5 új játék, hogy meglegyen a kitűzött cél), de egyre nehezebb játékok maradtak hátra.
Októbert pedig úgy hagytam magam mögött, hogy wow, még túl is teljesítettem! (Mondjuk a legkomolyabb kihívások még hátra vannak :-))
Közben leporoltam pár olyat, amivel már nagyon régen játszottam, és újra rájöttem milyen jó kis játékok ezek!

Node szép sorjában.

Olvass tovább →

Azul: Summer Pavilion - Újabb variáció

Megérkezett az Azul sorozat következő epizódja, az Azul: Summer Pavilion.
Michael Kiesling azt az utat járja, amit több játéktervező is, hogy egy jó, és sikeres alapötletét variálja és azt próbálja csiszolni. (Ennek a tökéletes verziója, amit Emerson Matsuuchi csinál a Century sorozattal, hogy ott egyedülálló módon kombinálhatók a játékok. No nem is az az egyedülálló, hogy kombinálhatóak hanem, hogy ezek a verziók is élvezetes játékokat adnak!)

Azul: Summer Pavilion

A Summer Pavilion a 3. a sorban, és már a dobozán látszik az egyik nagy újítás: A rombusz alakú csempék! No persze nem csak ennyi az annyi :-)

Olvass tovább →

Mikkel kezdődött? - Stratego

Voltak régen azok a versenysakkok, hogy egy hosszúkás téglalap alakú dobozban a felcsavarható tábla és a két csapat bábui.
No valami ilyen formában volt meg nekünk anno a Stratego, az első kétszemélyes játék amit rongyosra játszottunk.
Miután már gyűjtöttem a társasjátékokat, akkor sokáig nem is gondolkodtam kétszemélyes játékokban, mert azok nem is társasjátékok. Pedig két meghatározó kétszemélyes volt a kezdetekkor. A Strageo az egyik.

Stratego

Olvass tovább →

Wingspan - madárkavalkád

Van egy játéktervező (Elizabeth Hargrave), aki nagyon szereti járni a természetet, és főként megfigyelni a madarakat. Gondolta összerakja a kettőt és csinál egy játékot a madarakról.

Hallottam olyanokat is, miszerint ez egy jó oktató játék. No mivel ilyenből (és itt most főként a "jó"-ra fektetném a hangsúlyt) nagyon kevés van, egyből felkeltette az érdeklődésemet. Ráadásul 2019 év gémerjátéka címet is megkapta a Spiel des Jahres-től!

Wingspan társasjáték

Nézzük milyen is lett!

Olvass tovább →

Q.E. - Végtelen pénz

Amikor megláttam ezt a játékot, nekem egyből eszembe jutott Vidman-nak ez a videója, és ahogy ott mondja, hogy

Végtelen sör!

Ebben a játékban ugyanis kipróbálhatod milyen az, ha végtelen pénzed van. Egy gazdasági krízist kell megoldani a következő módszerrel: Pénznyomtatás.
Szóval tegyük fel, hogy korlátlan pénzmennyiség áll a rendelkezésedre és úgy kell licitálnod cégekre, akiket fel akarsz vásárolni. A probléma az az, hogy minden játékosnak végtelen pénz áll rendelkezésére, és úgy kell licitáljatok.

Működhet-e egy ilyen koncepció?

Q.E. társasjáték

Olvass tovább →

Idei kihívás - Lusta nyár

Azt hittem a nyáron majd jól megtolom a szekeret. Hát ez nem jött össze (de így is tartalmas volt a nyár :-)). Sőt, még bővült is a lista, amivel játszanom kell :-O

Node lássuk mi is volt ez alatt a 3 hónap alatt!
Kingdomino rászolgált a sok jó hírre, amit hallottam felőle, kicsikkel, nagyokkal (vegyesen) egyaránt jó játszani.
Hejj, de rég játszottam már a Small World-el! Még 2014 karácsonyán leptem meg magam vele, nagyjából ezzel indult a társasjátékozásom reneszánsza. Azóta sem kopott semmit a játékélmény!
Most megvolt a Dixit is, ha már képeket linkelek, akkor erről mindig az jut eszembe, mikor magával Batmannel játszottam vele. Mondhatom felejthetetlen élmény volt ;-)
Már júliusban jártunk, mikor elővettük a gyerekekkel a The Magic Labyrinth-et, egy innovatív memória játék ajánlom minden szülő figyelmébe.
A havi társaskörön játszottunk a Dominion: Intrigue-el. Rég játszottam már úgy Dominiont, hogy csak egy dobozból vettem hozzá kártyákat. Kicsit talán túl kompetitívre sikeredett lett ez a pakli most :-P
Itt került elő az idei nagy kedvencé avanzsálódott party játék a Crossfire is.
És akkor volt pár új szerzemény.
Egyik legújabb kedvenc - társaskörön is - a Revolution! (amiről bővebben írtam, az elkerülte a rivaldafényben).
A Wingspan minden egyes darabkáján látszik, hogy egy társasjáték szerelmes tervezte!
Az Imperial Settlers-ről meg most már én is megállapíthatom, hogy méltán népszerű tervezése Ignacy Trzewiczek-nek.
És akkor jöjjön az augusztus.
Sikerült két régóta kipróbálásra szánt játékot is elővenni, mindkettő nagy élmény volt! A Cytosis: A Cell Biology Board Game egy nagyon jó oktató játék, nem is tudom találkoztam-e már jobbal, ami ennyire mélyen bele ment az oktatás részbe (most a trivia játékokat nem számítom).
A Cryptid-nek meg az volt a különlegessége, hogy társakörön mutattam a többieknek, csak elfelejtettem a szabályokat (régen olvastam...) és közösen találtuk ki. Végre nem nekem kellett magyarázni :-P Végül mikor minden kikristályosodott (a szabálykönyv alapján természetesen :-)) egyből le is toltunk 3 kört egymás után. Alig bírtuk letenni.
Nagyon kellemes emlékeket idézett fel bennem a Catan Card Game, anno öcsémmel rettentő izgalmas partikat játszottunk!
A Keyflower-ről újfent megállapítottam, hogy zseniálisan ötvözi a sokféle játékmechanikát.
És végre a fiamat is megtanítottam hogyan kell Race for the Galaxy-val játszani :-)

61 / 81

Olvass tovább →

Elkerülte a rivaldafény: Revolution!

Nem is tudom hol hallottam erről a játékről először (az biztos, hogy a The Dice Tower csatornán, és ha jól emlékszem Sam Healey-től. Szóval ezek közül a vidók küzül valamelyikben), azt tudom, hogy felvettem a whislist-emre BGG-n.
Aztán szépen ott is csücsült évekig. Mivel Magyarországon nem lehet kapni hiába vártam, hogy feltűnik valamelyik bolt polcán. De még a használtpiacon sem bukkantam rá.
Olyannyira, hogy már-már kezdtem elfelejteni, elvégre nem is esik róla sok szó mostanában (szerintem nem is gyártják már). Míg egyszer az LFG társasjáték keres-kínál fórumán rá nem akadtam kb 1 hónapja.

Revolution!

Olvass tovább →

The Dice Towe award győztesek - 2018

Nem tudom mennyire fog fejlődni, de Tom Vasel által létrehozott The Dice Tower elég szépen kinőtte magát, így a The Dice Tower Award-nak is szerintem egyre nagyobb jelentősége lesz.
Az biztos, hogy igényes munkát végeznek, az idő majd eldönti mennyire lesz ez elég.

The Dice Towe Award

Nemrég kiosztották itt is a 2018-as díjazottakat (ők 2018-as díjat most adják ki, míg pl a Spiel des Jahres 2019-es díjazottja 2018 as kiadású játék, de 2019-es díjat kap).
A legjobb játék a Root lett (számomra kicsit meglepetés ez a győzelem), a teljes kategória és díjazott lista a tovább mögött.

Olvass tovább →