Azul: Summer Pavilion - Újabb variáció

Megérkezett az Azul sorozat következő epizódja, az Azul: Summer Pavilion.
Michael Kiesling azt az utat járja, amit több játéktervező is, hogy egy jó, és sikeres alapötletét variálja és azt próbálja csiszolni. (Ennek a tökéletes verziója, amit Emerson Matsuuchi csinál a Century sorozattal, hogy ott egyedülálló módon kombinálhatók a játékok. No nem is az az egyedülálló, hogy kombinálhatóak hanem, hogy ezek a verziók is élvezetes játékokat adnak!)

Azul: Summer Pavilion

A Summer Pavilion a 3. a sorban, és már a dobozán látszik az egyik nagy újítás: A rombusz alakú csempék! No persze nem csak ennyi az annyi :-)

Olvass tovább →

Mikkel kezdődött? - Stratego

Voltak régen azok a versenysakkok, hogy egy hosszúkás téglalap alakú dobozban a felcsavarható tábla és a két csapat bábui.
No valami ilyen formában volt meg nekünk anno a Stratego, az első kétszemélyes játék amit rongyosra játszottunk.
Miután már gyűjtöttem a társasjátékokat, akkor sokáig nem is gondolkodtam kétszemélyes játékokban, mert azok nem is társasjátékok. Pedig két meghatározó kétszemélyes volt a kezdetekkor. A Strageo az egyik.

Stratego

Olvass tovább →

Wingspan - madárkavalkád

Van egy játéktervező (Elizabeth Hargrave), aki nagyon szereti járni a természetet, és főként megfigyelni a madarakat. Gondolta összerakja a kettőt és csinál egy játékot a madarakról.

Hallottam olyanokat is, miszerint ez egy jó oktató játék. No mivel ilyenből (és itt most főként a "jó"-ra fektetném a hangsúlyt) nagyon kevés van, egyből felkeltette az érdeklődésemet. Ráadásul 2019 év gémerjátéka címet is megkapta a Spiel des Jahres-től!

Wingspan társasjáték

Nézzük milyen is lett!

Olvass tovább →

Q.E. - Végtelen pénz

Amikor megláttam ezt a játékot, nekem egyből eszembe jutott Vidman-nak ez a videója, és ahogy ott mondja, hogy

Végtelen sör!

Ebben a játékban ugyanis kipróbálhatod milyen az, ha végtelen pénzed van. Egy gazdasági krízist kell megoldani a következő módszerrel: Pénznyomtatás.
Szóval tegyük fel, hogy korlátlan pénzmennyiség áll a rendelkezésedre és úgy kell licitálnod cégekre, akiket fel akarsz vásárolni. A probléma az az, hogy minden játékosnak végtelen pénz áll rendelkezésére, és úgy kell licitáljatok.

Működhet-e egy ilyen koncepció?

Q.E. társasjáték

Olvass tovább →

Idei kihívás - Lusta nyár

Azt hittem a nyáron majd jól megtolom a szekeret. Hát ez nem jött össze (de így is tartalmas volt a nyár :-)). Sőt, még bővült is a lista, amivel játszanom kell :-O

Node lássuk mi is volt ez alatt a 3 hónap alatt!
Kingdomino rászolgált a sok jó hírre, amit hallottam felőle, kicsikkel, nagyokkal (vegyesen) egyaránt jó játszani.
Hejj, de rég játszottam már a Small World-el! Még 2014 karácsonyán leptem meg magam vele, nagyjából ezzel indult a társasjátékozásom reneszánsza. Azóta sem kopott semmit a játékélmény!
Most megvolt a Dixit is, ha már képeket linkelek, akkor erről mindig az jut eszembe, mikor magával Batmannel játszottam vele. Mondhatom felejthetetlen élmény volt ;-)
Már júliusban jártunk, mikor elővettük a gyerekekkel a The Magic Labyrinth-et, egy innovatív memória játék ajánlom minden szülő figyelmébe.
A havi társaskörön játszottunk a Dominion: Intrigue-el. Rég játszottam már úgy Dominiont, hogy csak egy dobozból vettem hozzá kártyákat. Kicsit talán túl kompetitívre sikeredett lett ez a pakli most :-P
Itt került elő az idei nagy kedvencé avanzsálódott party játék a Crossfire is.
És akkor volt pár új szerzemény.
Egyik legújabb kedvenc - társaskörön is - a Revolution! (amiről bővebben írtam, az elkerülte a rivaldafényben).
A Wingspan minden egyes darabkáján látszik, hogy egy társasjáték szerelmes tervezte!
Az Imperial Settlers-ről meg most már én is megállapíthatom, hogy méltán népszerű tervezése Ignacy Trzewiczek-nek.
És akkor jöjjön az augusztus.
Sikerült két régóta kipróbálásra szánt játékot is elővenni, mindkettő nagy élmény volt! A Cytosis: A Cell Biology Board Game egy nagyon jó oktató játék, nem is tudom találkoztam-e már jobbal, ami ennyire mélyen bele ment az oktatás részbe (most a trivia játékokat nem számítom).
A Cryptid-nek meg az volt a különlegessége, hogy társakörön mutattam a többieknek, csak elfelejtettem a szabályokat (régen olvastam...) és közösen találtuk ki. Végre nem nekem kellett magyarázni :-P Végül mikor minden kikristályosodott (a szabálykönyv alapján természetesen :-)) egyből le is toltunk 3 kört egymás után. Alig bírtuk letenni.
Nagyon kellemes emlékeket idézett fel bennem a Catan Card Game, anno öcsémmel rettentő izgalmas partikat játszottunk!
A Keyflower-ről újfent megállapítottam, hogy zseniálisan ötvözi a sokféle játékmechanikát.
És végre a fiamat is megtanítottam hogyan kell Race for the Galaxy-val játszani :-)

61 / 81

Olvass tovább →

Elkerülte a rivaldafény: Revolution!

Nem is tudom hol hallottam erről a játékről először (az biztos, hogy a The Dice Tower csatornán, és ha jól emlékszem Sam Healey-től. Szóval ezek közül a vidók küzül valamelyikben), azt tudom, hogy felvettem a whislist-emre BGG-n.
Aztán szépen ott is csücsült évekig. Mivel Magyarországon nem lehet kapni hiába vártam, hogy feltűnik valamelyik bolt polcán. De még a használtpiacon sem bukkantam rá.
Olyannyira, hogy már-már kezdtem elfelejteni, elvégre nem is esik róla sok szó mostanában (szerintem nem is gyártják már). Míg egyszer az LFG társasjáték keres-kínál fórumán rá nem akadtam kb 1 hónapja.

Revolution!

Olvass tovább →

The Dice Towe award győztesek - 2018

Nem tudom mennyire fog fejlődni, de Tom Vasel által létrehozott The Dice Tower elég szépen kinőtte magát, így a The Dice Tower Award-nak is szerintem egyre nagyobb jelentősége lesz.
Az biztos, hogy igényes munkát végeznek, az idő majd eldönti mennyire lesz ez elég.

The Dice Towe Award

Nemrég kiosztották itt is a 2018-as díjazottakat (ők 2018-as díjat most adják ki, míg pl a Spiel des Jahres 2019-es díjazottja 2018 as kiadású játék, de 2019-es díjat kap).
A legjobb játék a Root lett (számomra kicsit meglepetés ez a győzelem), a teljes kategória és díjazott lista a tovább mögött.

Olvass tovább →

Magyar társasjátékdíj 2019 győztese - Kuruzslók Quedlinburgban

A Magyar társasjátékdíjat is kiosztották (már egy ideje).
Magyar társasjátékdíj 2019

Nagy megleptéssel nem szolgálat, ugyanis a Kuruzslók Quedlinburgban nyerte tavaly a Spiel des Jahres gémerjáték díját, szóval ez olyan biztonsági díjazás volt. Nyilván itt a magyar kiadást nézik, tehát az a fő szempont, de akkor is.
Ami izgalmasabb az a különdíjas játék, ami a Photosynthesis lett, aminek kifejezetten örülök, mert egy talán nem annyira széles körben ismert, de nagyon jó absztrakt stratégiai játék, aminek nemcsak van, de tökéletesen jól adaptált témája is van!

Olvass tovább →