Találatok a következő címkére: Small World

Minden idők legjobbjai - #50-#41 (2022)

Tom Vaselnek a Top Games of All Time intrójában van egy olyan rész, hogy "sokan mondják, hogy egy kissé megszállott, nekem még top 10-em sincs".
Nos, ez sokáig nálam is így volt, hogy top 100-at nem tudok összerakni, de aztán elérkezett a pillanat... ...csak még nem most.
Bár 150+ különböző játékkal játszottam már, de abból azért nem lehet még egy százas listát összerakni.
Egyrészt mert a Top 100-ba tényleg top játékok legyenek, és hát enyhén szólva se mind olyan nagyszerű, hogy egyáltalán említésre méltó is legyen. Másrészt meg többet el is felejetettem már milyen is volt. Úgy meg aztán nehéz.
Viszont majd készítek egy listát azokról, amikkel játszottam, csak nem emlékszem rá rendesen milyen is volt, vagy még nem játszottam de megvan és esélyes, hogy felkerüljön az általam minden idők legjobbjainak tartott játékok közé.

Így most "csak" egy 50-es listát készítettem (bár megvan a 100-as is), részben azért mert régóta tervezem már, részben meg érdekel, vajon hogyan változik az évek alatt. Ahhoz meg egyszer el kell kezdeni.
No, akkor kezdjük is a végéről, jöjjenek az 50-41 helyezettek!

Olvass tovább →

Toplista - Játékok kettesben - 5-1

Milyen jó játékok maradtak ki a múltkori, "legjobb ketten játszható játékok" listából?
Most kiderül! Vagy azért maradt ki, mert ide bekerült, vagy mert nem (egy logikai zseni vagyok!). Ha bekerült azért mert szerintem jobb, mint a múltkori ötös, ha nem, akkor vagy mert szerintem nem jobb, vagy mert még nem játszottam vele. Nyilván ez utóbbiból van több, és a lista végén abból is szemezgetek.

Kommentbe jöhet, hogy mi maradt, ki vagy mivel nem értesz egyet és miért vagy csak úgy stb. Nem sértődök meg, max törlöm a kommentet :-P

Olvass tovább →

Small Wolrd of Warcraft - Adta magát

A Small Wolrd egy nagyon színes fantasy világgal rendelkezik és adja magát a gondolat, hogy csináljunk egy corssovert a Warcraft-al, vagyis helyezzük át a "történetet" Azeoth-ba.
Ok, nekem is csak azután volt ennyire evidens ez a felállás, hogy megláttam a hírt, miszerint folyamatban van :-)
De amúgy tényleg kézenfekvő.

Elvileg a Days of Wanders és a designer Philippe Keyaerts együtt dolgozik a Blizzard-al a játékon, legalábbis a grafikán, ami mindenképpen bizakodásra ad okot. Reméljük nem csak annyi lesz, hogy jó drágán eladják ugyan azt (és itt nem az ugyan azon van a hangsúly)
A térkép ránézésre a Realms-ban bevezetett moduláris táblát követi. Jobban megnézve a leírást itt nincs szó moduláris tábláról, mint amit a kép sugall, hanem 6 kétoldalas játéktábla adja a térképet.

A jéték paraméterei (2-5 fő, 10+ éves kortól) nem változnak. Konkrét kiadási dátum még nincs, de valószínű 2020 nyara.

Small World of Warcraft

Olvass tovább →

Idei kihívás - Lusta nyár

Azt hittem a nyáron majd jól megtolom a szekeret. Hát ez nem jött össze (de így is tartalmas volt a nyár :-)). Sőt, még bővült is a lista, amivel játszanom kell :-O

Node lássuk mi is volt ez alatt a 3 hónap alatt!
Kingdomino rászolgált a sok jó hírre, amit hallottam felőle, kicsikkel, nagyokkal (vegyesen) egyaránt jó játszani.
Hejj, de rég játszottam már a Small World-el! Még 2014 karácsonyán leptem meg magam vele, nagyjából ezzel indult a társasjátékozásom reneszánsza. Azóta sem kopott semmit a játékélmény!
Most megvolt a Dixit is, ha már képeket linkelek, akkor erről mindig az jut eszembe, mikor magával Batmannel játszottam vele. Mondhatom felejthetetlen élmény volt ;-)
Már júliusban jártunk, mikor elővettük a gyerekekkel a The Magic Labyrinth-et, egy innovatív memória játék ajánlom minden szülő figyelmébe.
A havi társaskörön játszottunk a Dominion: Intrigue-el. Rég játszottam már úgy Dominiont, hogy csak egy dobozból vettem hozzá kártyákat. Kicsit talán túl kompetitívre sikeredett lett ez a pakli most :-P
Itt került elő az idei nagy kedvencé avanzsálódott party játék a Crossfire is.
És akkor volt pár új szerzemény.
Egyik legújabb kedvenc - társaskörön is - a Revolution! (amiről bővebben írtam, az elkerülte a rivaldafényben).
A Wingspan minden egyes darabkáján látszik, hogy egy társasjáték szerelmes tervezte!
Az Imperial Settlers-ről meg most már én is megállapíthatom, hogy méltán népszerű tervezése Ignacy Trzewiczek-nek.
És akkor jöjjön az augusztus.
Sikerült két régóta kipróbálásra szánt játékot is elővenni, mindkettő nagy élmény volt! A Cytosis: A Cell Biology Board Game egy nagyon jó oktató játék, nem is tudom találkoztam-e már jobbal, ami ennyire mélyen bele ment az oktatás részbe (most a trivia játékokat nem számítom).
A Cryptid-nek meg az volt a különlegessége, hogy társakörön mutattam a többieknek, csak elfelejtettem a szabályokat (régen olvastam...) és közösen találtuk ki. Végre nem nekem kellett magyarázni :-P Végül mikor minden kikristályosodott (a szabálykönyv alapján természetesen :-)) egyből le is toltunk 3 kört egymás után. Alig bírtuk letenni.
Nagyon kellemes emlékeket idézett fel bennem a Catan Card Game, anno öcsémmel rettentő izgalmas partikat játszottunk!
A Keyflower-ről újfent megállapítottam, hogy zseniálisan ötvözi a sokféle játékmechanikát.
És végre a fiamat is megtanítottam hogyan kell Race for the Galaxy-val játszani :-)

61 / 81

Olvass tovább →