Találatok a következő címkére: The Lord of the Rings: The Card Game

Minden idők legjobbjai - #50-#41 (2023)

Tavalyi évben készítettem először el a Minden idők legjobb társasjátékai toplistámat, amiben összeállítottam az 50-es listámat.
Terv szerint minden évben újra elkészítem, hogy lássam, hogyan alakul hosszú távon.
Most jött el az idő, hogy a tervet gyakorlatba ültessem, és elkészítsem a 2023-as listát (mindig az előző évig visszamenőleg nézem).
Míg legutóbb 101 játékból tudtam válogatni, most már 140-re nőtt ez a szám (lehet, lassan meglesz a top 100? Attól még azért messze vagyok :-))
Lesznek újak, vannak amik kiestek, de mindent csak szép sorjában!
Íme az 50-41 helyezések! Ahol 4 új játék is van, ebből 2 teljesen friss, ropogós!

Olvass tovább →

LotR - LCG - Revised Core Set

Nagyon jó kis játék a Lord of the Rings: The Card Game. Elég jól skálázott a nehézsége, tematikus és tök jól el lehet veszni a pakliépítésben már a core settel is :-)

Most érkezik a revised edition, 11 évvel az előző megjelenése után... ..nem sok újdonsággal.
Persze egy LCG-hez nehéz is lenne ilyen értelemben új kiadást kiadni (nem is tudom van-e ilyen), lévén gyakorlatilag egy rakat kártyáról van szó.
Most a Dominion second edition ugrik be, de ott is csak annyi történt, hogy pár kártyát kidobtak és párat betettek (ok még a szemét kártyát lecserélték egy másik lapra).
Itt sem történt nagyon más, vagy talán még ennyi sem. A tokenekben lettek 5 és 3-as értékűek, egy új küldetés és, ami talán lényeges, hogy már 4 játékossal is lehet játszani! Ez korábban csak két core set megvásárlásával működött, itt betettek plusz két jelölőt.

És ennyi. Nem sok, de talán újra a vérkeringésbe kerül, mert manapság már nehéz a kiegészítő paklikhoz hozzájutni!

LotR LCG revised edition

Olvass tovább →

Toplista - Játékok kettesben - 10-6

Ez az első toplista.
Sokat gondolkodtam, hogy csináljak-e ilyen toplistákat, de végül is arra jutottam, hogy miért is ne? Igaz korántsem játszottam annyi játékkal, hogy azzal olyan számottevő szeletét lefedjem a társasjátékos tortának (BGG-n most 116 047 játék van fenn. Öööö. Szóval a fél fogunkra sem elég ez a szelet), de van annyi, hogy tudok listát felállítani, és nem mondjuk 7 játékból kellene egy top 10-es listát tákolni.

Lényeg a lényeg, hogy lesznek ilyenek, mégpedig sorrendet is felállítok! Ezt pedig úgy kell érteni, hogy ha most felsorolnád a témában az adott játékokat, hogy van x óránk, amit nem tudunk mennyi (azért x, ugye), azaz hány játék fér bele, melyiket venném elő először.
Szóval amik a végén vannak azok nem rosszak, ellenben jók! Csak most per pill (hangulat, kedv, régen játszottam már vele pedig de jó lenne stb) így részesítem előnyben őket.

Nem csak kétszemélyes játékokat lesznek itt, hanem olyanokat, amiket ketten is jó játszani.

Na elég a rizsa, csapjunk a lecsóba, és jöjjön annak a bizonyos szeletnek a krémje, legalábbis az egyik része. 10-6-ig!

Olvass tovább →

Idei kihívás: populáris március

A márciusi társaskörön a figurák voltak a középpontban, így természetesen a Carcassonne is asztalra került. Igaz kiegészítő nélkül (a gróffal indítottunk ugyan, de nem játszottunk vele). Még mindig kíváló!
Szintén itt volt egy kör Sruvive: Escape from Atlantis! amit szerintem majd részletesebben ismeretetek az Elkerülte a rivaldafény sorozatban.
És végül egy Mission: Red Planet-ben is boldogítottuk egymást :-)

Születésnapomra megleptek egy Jaipur-al. Valamiért anno nehezen tudtam volna elképzelni, hogy megszeretem a kétszemélyes játékokat, manapság ez már természetes, és ezt a Jaipur is csak megerősíti.

A fiaimmal leporoltuk kicsit a The Lord of the Rings: The Card Game paklijainkat, hogy aztán ki is kapjunk az Escape from Dol Guldur küldetésben.

Gyerekekkel bejártunk a Spookies-al egy kisértetkastélyt (ilyenkor mindig eszembe jut, hogy kellene még pár push your luck típusú játék :-)), és alapoztunk kicsit a programozásra a Robot Turtles-el. Sajnos ez annyira nem jó, mint kellene, de pár házi szabállyal egész jól fel lehet tuningolni!

Feleségmnek megtanítottam az Animals on Board-ot, hogy tudja vinni az előkészítősöknek, mert szerintem ideális egy kis matek tanítására ennek a korosztálynak.
Illetve küldtünk szerelmesleveleket Tempest úrnőjének a Love Letters-ben. Ezen mindig meglepődök, hogy mindössze 16 lappal is milyen jó játékot sikerült megalkotni!

Előkerült még egy másik nagy klasszikus a Catan (avagy: The Settlers of Catan). Anno nagy hype volt körülötte, és nekem is tetszett. Kicsit talán rosszabbul öregszik, mint az említett Carcassonne.

És végül, de nem utolsó sorban, céges hétvégén megimsertettem a társasággal a Codenames-t. 10-en játszottuk. És élvezték! Sőt! Pedig eddig úgy gondoltam, hogy 6-nál többel nem élvezetes. Pedig de :-)

30 / 70
Most jön még csak a neheze!

Olvass tovább →