Thinking Putty Puzzle

Szeretem a ThinkFun játékokat, a legtöbb esetben ötletes és jól skálázott feladatokból álló logikai játékokat készítenek.
A leghíresebb a Rush Hour (mindenkinek ajánlom), de pl (ha jól tévedek), ők voltak az egyik elsők, akik ilyen szabaduló szobás társasjátékot is kiadtak (Escape the Room: Mystery at the Stargazer's Manor), amiből aztán elég nagy és sikeres zsáner nőtte ki magát.

A legújabb játékuk a Thinking Putty Puzzle azzal újít be, hogy van benne ez a nyúlós, strapabíról "gyurma" (avagy Crazy Aron's Putty)

Thinking Putty Puzzle társasjáték

Olvass tovább →

Tűzoltók fantáziában: The Brigade

Véleményem szerint az egyik legjobb gateway kooperatív játék a Flash Point: Fire Rescue.
Szeretem ezt a játékot nem csak azért mert még épp nem túl bonyolult, gyönyörűen néz ki, és nem mellékesen nagyon jó a témája. Kigyulladt egy objektum (ház, hajó, tengeralattjáró, metróállomás, repülő stb) és nekünk, mint tűzoltóknak kell kimenekíteni akit csak tudunk.
Ezért is kaptam fel a fejem, mikor láttam a The Brigade nevű játékot. Itt is tűzoltók vagyunk, csak ez most egy fantázia világban játszódik. És nem kooperatív!

The Brigade társasjáték

Olvass tovább →

Idei kihívás, végre győzelem Codenames Duett-ben!

A februári társasklubos alkalmon a kockáké (cubes és nem a dices) volt a főszerep. Itt egy Santo Domingo (először játszottam a Silver Train kiegészítővel ami egy jó kis pluszt ad a játékhoz), ami szerintem szerepelni fog az Elkerülte a rivaldafény sorozatban.
És egy Pandemic került elő. Ez utóbbit már veterán játékosokkal (megcsinálták a Pandemic Legacy: Season 1-et), és viszonylag könnyen győzedelmeskedve. Óvatos duhajok voltunk azért, nem a legerősebb fokozaton toltuk.

Végre! Sikerült rábeszélnem a feleségemet, hogy játszon velem egy Codenames: Duett-et. Igaz úgy, hogy a lányomhoz állt csak be a játék második felétől. De működik a kémia. Nagyon is! Gyönyörű győzelmet arattunk! A játék egyébként hihetetlen jó, kétszemélyes kooperatív. Mindenkine melegen ajánlom!

Photosynthesis. Absztrakt játék, tanító témával, gyönyörű kivitelezésben. És jól megmozgatja az agykerekeket. Gyerekekkel játszottunk, és sikerült is megszorongatniuk.

Ha jól számolom 19.

Update! (2019.09.11.) Síelés alatt játszottunk ekkor a Öcsémmel egy Scythe-ot, aztán később megvettem, szóval itt most akkor pótlom :-) Így persze a havi játszott játékok száma is kicsit módosul, de azt most utólag nem módosítottam.

Olvass tovább →

Elkerülte a rivaldafény: Crossfire

Kicsit csalok most. A Crossfire-ről ugyanis egy yt csatornán hallottam először (The Dice Tower), és egyből be is tudtam szerezni a hazai piacon (még most is kapható, igaz csak használtat jelenleg).
Szóval az általam felállított 3 kritériumból kettőnek csak ímmel-ámmal felel meg. De azért mégis. Tegye fel a kezét aki hányan ismeri? Naugye.

crossfire

Egy nagggyon pörgős (3 perc egy kör!) dedukciós (social deduction, nem tudom mi ennek a rendes magyar neve) játékról van szó.

Olvass tovább →

Azul, Sagrada köntösben

Az Azul kétség kívül az egyik, ha nem a legnagyobb bomba volt 2018-ban a társasjáték piacon. Megnyerte a tekintélyes Spiel des Jahres díjat, vezetett mindenféle eladási listákat hónapokig, beválogatták a(z egyszer majd biztons) nagyhírű Magyar Társasjátékdíj 2019-es versenyzői közé (lehet majd meg is nyeri) és még lehetne sorolni.
Ennek jött ki nemrégiben egy új "verziója" az Azul: Stained Glass of Sinatra.

Azul: Stinaed Glass of Sinatra

Olvass tovább →

Escape Big Box

Van ez a fura játék. Mikor elolvasod, nem érted, mi ebben a jó (kockákat kell minél gyorsabban dobálni 10 percig...). Ha látod hogyan játszák, akkor már valami dereng, bár azért még a felhúzott szemöldököd jelzi, hogy vannak kételyek (a játékosok lapokat raknak le, bábugat tologatnak, gyémántokat pakolgatnak, "befagytam", "ember, kulcs!" és hasonló felkiáltásokkal dobálják a kockáikat). Node amikor játszol vele! Na, akkor megérted!

Most tehát az Escape: The Curse of the Temple a játéknak is megjelent a Big Box kiadása.
Nem is kevés kontenttel.

Olvass tovább →

Már kapható a Mage Knight - Ultimate Edition

Természetesen nem fogok minden egyes kapható vagy újra kapható játékról bejegyzést írni.
A Mage Knight: Ultimate Edition azonban megér pár sort.
Nem csak azért, mert az egyik kedvenc játékom, hanem mert - számomra - érdekes a koncepció. Az utolsó kiegészító a Shades of Tezla majd 4 éve jelent meg, de az sem volt sokáig kapható, ahogy a többi kiegészítő sem nagyon (egyedül a Krang Character volt elérhető tavaly év végéig). Most kiadnak egy Ultimate Edition-t, ami tartalmazza az alapjátok túl az összes kiegészítőt és még 5 új kártyát.
Mi ebben az érdekes?

Olvass tovább →

Elekerülte a rivaldafény: Ys

Ebben a sorozatban (aminek ez a nyitó darabja), olyan játékokról lesz szó, amik szerintem méltatlanul kevés népszerűségnek örvendenek.
Természetesen abszolút szubjektíven határozom meg, hogy mit jelent a kevés népszerűség. Leginkább ezt a három összetevőt veszem figyelembe:

  1. BGG-n nincs nagy buzz róla - azaz relatíve kevés rating, comment hozzá
  2. Nem, vagy nehezen lehet beszerezni Magyarországon - ritkán, vagy még soha nem futottam bele se a polcokon, se online, se a használt piacon
  3. Társasjátékos Youtube csatornákon se bukkan elő minden sarkon - legalábbis amiket figyelemmel kísérek.

Első a sorban az egyik kedvenc játékom a Ys (per pillanat ez szerepel is a társasjáték klubunk facebook oldalának borítóképe)
Tegye fel a kezét, aki ismeri. Na ugye!

Olvass tovább →

Detective Club: Dixit újragondolva

Szeretném előrebocsátani, hogy alapból szeretem a szép, különleges, mesés ábrákat. Egyik nagy kedvencem ebben - mondanom sem kell - a Dixit.
Így, amikor először hallottam a Detective Club-ról egyből felkeltette az érdeklődésemet.

Olvass tovább →